Dodany: 2012-09-20 11:25:00

Jakie wyróżniamy rodzaje pomp ciepła Wiedząc, że istnieje coś takiego jak pompy ciepla – musimy tez wiedzieć, że istnieje kilka rodzajów tych pomp, w zależności od tego, co będzie instalacją główną, a więc niejako źródłem energii – dostosowujemy wtedy pompę ciepła.

 

Dziś na rynku istnieją trzy rodzaje pomp ciepła. Pompy ciepla olsztyn woda-woda, to pierwszy z rodzajów pop, których początkowym źródłem jest woda gruntowa. To z niej tworzy się energia. Jednak samo z siebie ciepło nie jest tworzone, bo zwyczajnie jest to źródło zimne. Jednak dzięki instalacji i pompie ciepła źródło to zostaje zmienione na energię elektryczną w formie ciepła również.

 

Drugim z rodzajów, które wyróżnia się przy podziale na pompy ciepla olsztyn są pompy powietrzne, a więc pompy które pobierają z powietrza energię, a następnie jest tworzone w oparciu i pompę ciepło. Trzecim i ostatnim rodzajem są pompy ciepla olsztyn jest ziemna pompa. Ta z kolei swoją wcześniejszą instalacje odnajduje w ziemi, której energia jest najwazniejsza przy kreowaniu całości systemu..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Jakie wyróżniamy rodzaje pomp ciepła
Nick: