Dodany: 2013-12-23 13:25:03
 

Czym charakteryzowały się szafy gdańskieNie ma zbyt wielu osób, które chciałyby mieć albo mają w swoim domu meble zabytkowe, takie jak szafy na wymiar szczecin. Dzieje się tak dlatego, że są to meble przede wszystkim bardzo drogie no i oczywiście narzucają pewien konkretny styl wszystkim naszym wnętrzom. Przykładem takich mebli są chociażby szafy gdańskie.

 

Szafy gdańskie, to bardzo zabytkowe szafy na wymiar szczecin, które powstawały w szesnastym i siedemnastym wieku. Wytwarzano jest wyłącznie z drewna najwyższej jakości, jak buk, dąb czy czarny dąb. Ten ostatni rodzaj drewna przez setki lat przed użyciem jest sezonowany w wodzie.

 

Meble i szafy na wymiar szczecin gdańskie, były zdobione w stylu barokowym i rokoko. Oznacza to, że możemy na nich znaleźć profilowane i łamane gzymsy, stoły ze spiralnymi nogami oraz krzesła z bardzo wysokimi oparciami, wybijanymi skórą. Szafy gdańskie są bardzo duże i przestronne i bardzo bogato zdobione. Ze względu na wysoką wartość, bardzo często były podrabiane i fałszowane, a następnie sprzedawane.

 .

Dodaj nowy komentarz do artykułu Czym charakteryzowały się szafy gdańskie
Nick: